8 Ocak 2014 Çarşamba

Burası Türkiye

Bilmiyorum siz de benim gibi gün içerisinde şehirdeki düzenle, ülkedeki yolsuzluklarla, trafikle, cinayetlerle, siyasetle ilgili her haberi seyrettiğinizde ya da bizzat bir olay yaşadığınızda "Ee Burası Türkiye..." der mi oldunuz?

Biz ne zaman Türkiye'nin böyle bir yer olduğunu kabullendik acaba? Ne zamandan beri her şeyi normal, her şeyi olabilir bildik acaba?  Ne zamandan beri Türkiye, böyle kötü bir yer oldu?

Her gün trafik çilesi, cinayetler, kötülükler, yolsuzluklar, hırsızlıklar, siyaset deseniz olmuş bir çorba, uluslararası ilişkilerde etkisiz eleman, dışa bağımlılık, her gün maaşlarımız dışındaki her şeye zaman geliyor ama enflasyon %7 açıklanıyor... Ne yapacağız burada? Bu güzel ülke ne hale geldi, nereye gidiyor, daha ne hale gelecek acaba?

Ülkemizi bu hale getirmiş kişilerde, yönetimlerde mi suç aramak lazım yoksa o kişileri başımıza getirenlerde mi? Başımıza kim getirdi, sandığa kim gidip oy verdi? Malesef ki bizler... 

Böyle hatalar yapmışız madem, bu hatamızı sürdürmek ve kabullenmiş bir şekilde "E normal, burası Türkiye" söylemimizden vazgeçmemiz gerektiğini düşünüyorum. Kabullenmek, normal saymak en kötüsü... 


6 yorum:

Begonvilli Ev dedi ki...

Doğru, bence de bir tür kabullenme moduna girmiş bulunuyoruz. Oysa olumsuzluklardan kurtulmanın tek yolu dayanışma içinde karşı çıkmak.

Kızlı Erkekli Kedili dedi ki...

@begonvilli ev, kabullenmiş durumda bulduk kendimizi... Kesinlikle, karşı çıkmak ve dayanışma, tek çözüm bu...

Havva Peynirci dedi ki...

sıkıysa kabullenme durumu var başımıza vurula vurula

Kızlı Erkekli Kedili dedi ki...

@havva peynirci, aynen öyle! "Ah ne yapıyorsun, kafam acıdı" demiyor kimse de :(

Burcu'nun Dünyası dedi ki...

Malesef, daha dün sabah eşimle bir konu hakkında konuşurken şu cümleyi kurmuştum : "e burası Türkiye, normal."
Bir iki saat sonrasında da senin yazını okudum ve kızdım kendime...

Kızlı Erkekli Kedili dedi ki...

@burcunun dünyası, hepimiz aynı durumdayız... bakma böyle yazıyorum diye yanılma, ben de aynı durumdayım... Ama sürekli olarak kendime hatırlatmaya çalışıyorum, "türkiye böyle bir yer değil, normal değil bunlar, düzelecek, düzelteceğiz"