6 Ocak 2014 Pazartesi

Blog Yorumları

Ahh blog yorumları, ahh, çok çektim senden! Beni bu konuda uyaran, daha iyi olmam için desteğini esirgemeyen blogger arkadaşlarım var.

Blogumu ilk açtığımda direkt olarak Google+ hesabıma bağladım. Sistem mi öyle gerektirdi, yoksa ben mi acemilikle öyle yaptım, bilemiyorum :) Google+ hesabına bağlamakla kalmayıp, yorumları da bu hesaplarda birbirine bağladım! Bunun sonucu olarak da Google+ hesabı olmayanlar, yayınladığım yazıların altına yorum bırakamaz oldular...

Ben bunu kendi kendime farkedemezdim vallahi... Sağolsunlar, yazılarımı okuyan tecrübeli bloggerlar uyardılar bu konuda (@Depresif Ayu (Ayu'nun Seyir Defteri) TIK TIK ). Tamam konuyu anladım ama nasıl düzelteceğimi anlamam zaman aldı, normaldir, çiçeği burnunda durumu, ne yapalım ("Çiçeği Burnunda Bloggerın Dramı" yazım için TIK TIK)...

Sonunda ben de blog yazılarımın altındaki yorum bölümünü Google+'tan ayırmayı başardım!Artık ister kimlikli, ister kimliksiz olarak herkes yorum yapabilir durumda.

Bu ayırımın sonucu olarak şimdiye kadar yapılmış tüm yorumlar silindi malesef ki... Olsun, önümüzdeki yorumlara bakalım diyorum.

Bu konuda bana yardımcı olan, önerileriyle acemiliğimi bir parça daha üzerimden atmama sebep olan blogger arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.

Yorumlarınızla beni desteklemek, günüme neşe katmak isterseniz beklerim :)

Sevgilerimle.

7 yorum:

Burcu Odacı dedi ki...

Günaydıııın :)
Herkes için mutlu bir hafta olur umarım...
Benim de Google + ile başım dertte, sanırım başka bir hesap alıp bloğumu oraya bağlamam gerekecek, yoksa iş için attığım maillerde Bir tutam yağmur yazacak gönderen kısmında :)

Kızlı Erkekli Kedili dedi ki...

@burcu odacı, hiç sorma, fena bir şey bu :/ Google, Plus'ı nasıl popüler yapacağını şaşırdı, farklı şekillerde diretiyor kullanman için...

Çok güzel bir hafta olsun hepimize :)

darkolivee dedi ki...

bloglarda google + da yorum yapmak gerçekten zor oluyor
birde blog hesabınla değil gmail hesabınla yorum yaptırıyor, sen yorum bıraktığında bu kimmiş diye geri dönüp bloguna bakamıyorsun
karmakarışık bişiy
düzeltmene çok sevindim tatlım, bir blogger için yorumlar candır, kandır, yenilenmedir :)

öperim

sevgiler

Depresif Ayu dedi ki...

Aman efenim ne demek. Biz de bu yollardan geçtik sonuçta. Bu şekilde öğrendik. Blogger dayanışması bu işte :)

Yeni paylaşımlarda görüşmek dileğiyle...

Kızlı Erkekli Kedili dedi ki...

@darkolivee, aynen öyle, pek iyi oldu... hala hesabımda google+ bağlantıları var, yavaş yavaş onlarla da ne yapacağımı anlayacağımı umuyorum :) Desteğin için çok teşekkürler :)

Kızlı Erkekli Kedili dedi ki...

@depresif ayu, aynen, dayanışma, çok teşekkürler :)

konya düğün salonları dedi ki...

Mantıklı olmuş ama bence çok daha faydalı olacak sizin için kutlarım :)